Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos, kad didėtų darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas, tikina ekspertai. Raminama, kad robotizacija lems ir naujų darbo vietų kūrimą.
Kol pramonės atstovai skaičiuoja būsimas investicijas bei svarsto, kaip monotoniškus darbus perleisti robotams, pasigirsta nuogąstavimų, kad robotai ateityje atims darbą iš žmonių, rašoma pranešime spaudai. „Žmonės savo potencialą galės išnaudoti aukštesnę pridėtinę vertę kuriantiems darbams, o robotizacija leis tai padaryti – juk robotų aptarnavimui, priežiūrai ir remontui bus reikalingi kvalifikuoti darbuotojai. Todėl galime sakyti, kad toks pramonės pasikeitimas kaip tik kurs kvalifikuotas darbo vietas“, – prognozuoja krovos technika prekiaujančios įmonės „Alwark“ direktorius Gedvidas Belickas.
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Mechanikos inžinerijos katedros docentas Robertas Urbanavičius teigia, kad dėl robotizacijos darbo rinka neišvengiamai mutuos. „Darbuotojai tiesiog privalės persikvalifikuoti. Jiems reikės išmokti gaminti, remontuoti ir prižiūrėti robotus. Todėl tas teiginys, kad robotai atims darbo vietas iš žmonių, yra visiškai neteisingas“, – sako R. Urbanavičius.
Anot VGTU docento, šiuolaikinis robotas gali nepavargdamas dirbti daug daugiau valandų nei žmogus – tai vienas iš pagrindinių robotizacijos privalumų. „Robotai gali dirbti ilgai, nuobodžiai ir sąžiningai, nes jie juk neserga, neatostogauja, nestreikuoja ir nepavargsta. Jei sugenda, jie gali būti nesunkiai sutaisomi ir prikeliami naujam gyvenimui. Dėl šių priežasčių pramonė dabar labai rimtai orientuojasi į robotiką“, – teigia R. Urbanavičius.
Anot jo, robotizacija smarkiai prisideda ir prie saugumo užtikrinimo, ypač tokiose situacijose, kai žmogiškosios klaidos gali turėti nepataisomų padarinių.
Skaitykite daugiau:
https://www.delfi.lt/mokslas/technologijos/zada-nauju-darbo-vietu-reikes-priziureti-nesergancius-ir-nestreikuojancius.d?id=75311443